Zaujímavosti Mladá žena ušetrila 23-tisíc eur:Zverejnila 5 pravidiel,ako na to!

Mladá žena ušetrila 23-tisíc eur:Zverejnila 5 pravidiel,ako na to!

Cieľavedomá Britka mala 20 rokov, keď sa rozhodla splniť si svoj tajný sen. Na zrealizovanie plánu jej však chýbali peniaze. Na rad tak prišlo šetrenie, pričom sa jej v priebehu dvoch rokov podarilo ušetriť 23-tisíc eur. Teraz radí ďalším ľuďom, ako si dať aspoň časť výplaty bokom.

Mladá Britka Hazel Wood má dnes 22 rokov a teší zo splneného sna. Chcela sa totiž osamostatniť a kúpiť si vlastný byt, čo sa jej podarilo po dvoch rokoch šetrenia. V prvom rade je nutné podotknúť, že dievčina žila u svojich rodičov, aby nemusela platiť nájom. Aj napriek tomu však žila v úspornom režime.

Sympatická kráska prestala navštevovať reštaurácie a jedla predovšetkým doma. V prípade, ak sa išla zabaviť s priateľmi, pár drinkov si dopriala v pohodlí domova, aby v bare ušetrila za nápoje. Hazel si však dožičila aj dovolenky, ktoré si hľadala výhradne v akciových ponukách cestovných kancelárií, prípadne na zľavomatoch. Na rad prišlo však aj obmedzenie pri nákupe oblečenia a kozmetiky.

Po dvoch rokoch sa tak Britke podarilo ušetriť 23-tisíc libier (okolo 23 340 eur), ktoré použila ako zálohu pri žiadosti o úver v banke. Hazel na sociálnej sieti dokonca zverejnila 5 pravidiel, ktoré považuje za najdôležitejšie pri snahe šetriť financie.

V prvom rade je nutné pripraviť si plán, akým si budete odkladať peniaze. Druhým pravidlom je inšpirácia. Mladá žena odporúča pozerať si veci, ktoré chcete získať za ušetrené peniaze. Tretie pravidlo sa týka praktických riešení, ktoré pri šetrení pomôžu (napr. kúpa lacnejšieho jedla, kozmetiky, oblečenia). Štvrté pravidlo hovorí o sebadôvere, kedy si vypýtate od šéfa napr. vyššiu výplatu. Posledným je hrdosť, že ste dokázali ušetriť určitú čiastku a splnili ste cieľ.

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Instagram/hazelwoodx

Exit mobile version