Televízia JOJ pred časom odvysielala reportáž o tom, že mladých Slovákov s infarktom neustále pribúda. Netrvalo dlho a internetom sa začala šíriť správa, ktorá naznačovala, že infrakty majú súvisieť s očkovaním. Stránka Hoaxy a podvody však uviedla veci na pravú mieru.

Po reportáži televízie JOJ o mladých Slovákoch, ktorí umierajú častejšie na srdcový infarkt, sa internetom začali šíriť nové informácie. Mnohé profily zdieľali status o tom, že sa verejnosť „pripravuje na vlnu úmrtí a genocídy, ktorá postihne najmä zaočkovaných ľudí na Covid-19“.

Známa stránka Hoaxy a podvody SR si však posvietila na reportáž bližšie: „Áno, počet infarktov u mladších pribúda. Hovoria to lekári, hovoria to štúdie. To je fakt. Je to z dôvodu očkovania? Nie. Nehovoria to ani lekári, ani štúdie. To nie je fakt. To je jednoducho výmysel,“ uvádza.

Zároveň pripomenula, že prednosta Kardiochirurgickej kliniky Lekárskej fakulty UK Michal Hulman vymenoval aj príčiny, ktoré za infarktmi mladých stoja. Ide predovšetkým o spôsob života, hektickú dobu, stres, užívanie antikoncepcie či klimaktérium. V súvislosti s Covidom sa spomína infarkt mladých ľudí najmä preto, že si kvôli vírusovému ochoreniu nezavolali záchranku, alebo nešli k lekárovi. „Lekár nikde nespomína súvislosť s očkovaním. TAKTO SA, VÁŽENÍ, VYTVÁRAJÚ HOAXY,“ poznamenala stránka. Hoaxy v súvislosti s očkovaním sa pritom šírili počas celej pandémie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: FB/Hoaxy a podvody – Polícia SR, Unsplash, Televízia JOJ