Základnou výbavou pri cestovaní lietadlom je peňaženka, mobil a samozrejme pas. Nejednému z nás sa stalo, že si cestovný doklad chystal na poslednú chvíľu, no mladíkovi sa stalo, že si na letisko zobral pas niekoho iného. A najprekvapivejšie je, že sa s ním dostal na palubu lietadla!

[sociallocker]21-ročný mladík z Veľkej Británie, Josh Reed sa rozhodol vycestovať do Nemecka so spoločnosťou Ryanair. Do destinácie šťastlivo dorazil, no nie so svojim pasom. Letisková kontrola si vôbec nevšimla, že pas patril jeho tmavovlasej priateľke!

https://twitter.com/androidvault1/status/703978285080944640

On sám zistil túto zámenu až keď pristál v Dortmunde na letisku. Pre viacerých je tak absolútne nepochopiteľné, že si mohutného, 190 centimetrov vysokého Josha zamenili za jeho priateľku, ktorá vyzerá úplne inak a má odlišné priezvisko. ”Prinúti vás to zamyslieť sa, aké jednoduché by bolo prejsť na pas niekoho iného, keď sa na seba podobáte,” vyjadril sa pre The Sun. Domov sa mohol vrátiť vďaka vodičskému preukazu.

josh reed
Josh so svojou priateľkou Sophie Watkins.

Spoločnosť Ryanair uznáva, že ich zamestnankyňa urobila chybu a neskontrolovala poriadne pas cestujúcemu. Preto budú vykonané jednotlivé kroky aby sa podobnému incidentu zabránilo. Takéto náhody sa však stali už niekoľkokrát.

  • Minulý mesiac sa zistilo, že žena na palube lietadla Birtish Airways cestovala na falošný pas.
  • V októbri 2015 nastúpil 59-ročný Greg Sheen v Londýne do lietadla a mal pri sebe pas svojho 15-ročného syna. Povedal, že ho nikto nezastavil napriek tomu, že ako teenager rozhodne nevyzerá.
  • V júni 2014 vdova cestovala na pas svojho mŕtveho muža a nikto z ochranky si to nevšimol.
  • V to isté leto 19-ročný chlapec cestoval s pasom svojho brata, keď si ho náhodne zamenil. O 4 roky mladší a s iným menom ako bolo na letenke, mohol smelo vstúpiť na palubu easyJetu.

zdroj: thesun.co.uk, dailymail.co.uk    foto: facebook, twitter, pixabay [/sociallocker]