Agresivita mladých ľudí sa v posledných rokoch radikálne stupňuje, pričom tak nevinní prichádzajú o životy a mladí vrahovia sa pripravia o sľubnú budúcnosť. Najnovší prípad 18-ročného mladíka iba potvrdzuje, že situácia je vážna nielen na Slovensku, ale aj v susedných Čechách.

Daniel sa vypýtal z vyučovania s výhovorkou, že ho veľmi bolí hlava a nedokáže sa sústrediť. Jeho kroky však nesmerovali domov, ale k bývalej spolužiačke Tereze, na ktorú si počkal a následne ju dobodal. Tragédia sa udiala v máji tohto roka, pričom súd v Plzni zasadol až v týchto dňoch.

18-ročný muž otvorene pred sudcom priznal, že mladú ženu sa rozhodol zabiť týždeň pred incidentom. Z domu si dokonca zobral dva nože v prípade, ak by jeden z nich stratil. Dôvodom mala byť neopätovaná láska. Zo smútku veľmi rýchlo vznikla agresia, ktorá ho donútila vraždiť.

Počas pojednávania vrah popísal detaily z vraždy. ,,Keď som vošiel do domu, bola na záchode. Potom ako vyšla von, začala na mňa kričať, aby som išiel preč. Ja som len stál a mlčal. Keď sa otočila, chytil som ju za krk, strhol na zem a ubodal. Zasadil som jej asi štyri rany do hrudníka. V šoku som utiekol z domu do Zdemyslic bez toho, aby som sa presvedčil, či Tereza žije,“ uviedol Daniel pred sudcom bez štipky ľútosti.

Po príchode domov mal napísať rodičom aj kamarátom a zveriť sa im s tým, čo urobil. Dokonca uviedol, že dúfa, „že ju to bolelo“. Mladíkovi momentálne hrozí 20 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Tereza milovala zvieratá

Zdroj: novinky.cz  |  Foto: Facebook/Simona Photo Praha, Pixabay