Mladému mužovi Jackovi Higginsovi diagnostikovali autizmus ešte v detstve. Aj napriek svojmu hendikepu bol však cieľavedomý a podarilo sa mu absolvovať štúdium, po ktorom nasledovala slávnostná ceremónia. Práve z tejto udalosti mal však obrovský strach, pričom mu jeho spolužiaci pripravili milé prekvapenie.

Jackovi sa po ôsmich rokoch štúdia podarilo ukončiť strednú školu. Aj napriek tomu, že trpí autizmom, snaží sa viesť plnohodnotný život. So spolužiakmi trávil dlhé hodiny v knižnici, učebniach či kaviarni. Pred slávnostnou ceremóniou sa však kamarátom zveril, že mu robí problém veľký hluk, a tak by sa radšej tejto udalosti nezúčastnil.

Hrdí rodičia však chceli, aby si prišiel ich syn po diplom osobne, keďže tušili, že by neúčasť na slávnostnom odovzdávaní mohol v budúcnosti oľutovať. Aj napriek tomu, že mali z masívneho množstva ľudí tiež obavy, Jacka sa snažili podporiť. Vo chvíli, keď mal Jack vystúpiť na pódium, zakryl si uši oboma rukami s obavou, čo príde.

V sále však nastalo úplne ticho, pričom jeho spolužiaci sa potichu postavili a tlieskanie iba naznačovali. Mladíkovi a jeho rodine sa tak uľavilo, a zároveň boli vďační za empatiu spolužiakov. ,,Počas mojej doterajšej kariéry som videl veľa pozoruhodných vecí, ale tento čin je neuveriteľný a nezabudnuteľný,“ uviedol riaditeľ strednej školy v záverečnej reči.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: YouTube/Raney Day Media