Už niekoľkokrát sa potvrdilo, že americké školy majú extrémne prísne, a zároveň zvláštne pravidlá pri odeve svojich študentov. Tentokrát však išlo o skutočne bizarnú situáciu, keď 14-ročnú študentku poslali domov kvôli oblečeniu, ktoré má údajne pôsobiť vyzývavo.

Scarlett O´Donoghue (14) navštevuje strednú školu na Forge Valley School v Sheffielde, pričom patrí k žiakom, ktorí sa na vyučovacie hodiny dokonca tešia. Tak ako každé ráno, aj teraz sa dievčina obliekla a vyrazila do školy. Po pár minútach bola zavolaná do riaditeľne, odkiaľ ju okamžite poslali domov kvôli jej príliš úzkym nohaviciam.

Samotná študentka si celú situáciu nevedela vysvetliť, a dokonca aj jej mama sa smiala nad takou hlúposťou. Obe tento ,,vyhadzov“ brali s nadhľadom a nerobili si z neho ťažkú hlavu. Na druhý deň sa Scarlett rozhodla, že nechce pútať pozornosť a zvolila si čiernu sukňu s čiernymi nepriesvitnými pančuchami. Opäť bola poslaná domov a tentokrát s argumentom, že jej sukňa je príliš krátka.

Matka zúfalého dievčaťa stratila trpezlivosť a s celým incidentom sa podelila s priateľmi na sociálnej sieti. Tí sa nestačili diviť, keďže študentka mala v oboch prípadoch oblečenú školskú uniformu, ako všetci ostatní spolužiaci. O pár dní by sa malo uskutočniť špeciálne zasadnutie vedenia školy, kde sa bude rozoberať ojedinelá forma šikany.

Zdroj: mirror.co.uk  |  Foto: YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.