Len 14-ročný herec z Kanady si vypočul na súde tvrdý verdikt. Najvyšší súd ho poslal za mreže na doživotie po tom, čo zavraždil vlastnú mamu. Hrozivý incident sa stal v dome ešte v marci 2020. Ryan Grantham mal čin vykonať po niekoľko mesiacov trvajúcich psychických problémoch.

Ryan Grantham, známy z filmu Diary of a Wimpy Kid alebo seriálu Riverdale, sa v marci 2020 priznal k tomu, že v dome v Kanade zabil svoju vlastnú mamu Barbaru Waite. Jej telo našla po zastrelení obložené sviečkami dcéra, ktorá mamu nemohla nejaký čas skontaktovať. 14-ročný vrah opustil svoj dom s tromi zbraňami, dvanástimi Molotovovými koktailmi a mapou v aute.

Herec mal plánovať aj vraždu kanadského premiéra Justina Trudeaua, namiesto k jeho domu však napokon zamieril na políciu. Najvyšší súd ho teraz odsúdil na doživotie za mrežami, pričom najbližších 14 rokov nebude môcť požiadať o podmienečné prepustenie. Ako uviedol podľa magazínu People jeho právny zástupca, mladíka verdikt nešokoval.

Prokurátorka Michaela Dnnelly uviedla, že minimálne dve psychiatrické správy potvrdzujú, že herec prechádzal obdobím intenzívnej klinickej depresie a uvažoval o násilí či zabití seba samého. Ryan sa mal rozhodnúť zastreliť vlastnú mamu preto, aby ju ušetril od násilia, ktoré sa chystal spáchať. Vo väzení sa mu má dostávať psychiatrickej liečby a má vykazovať prvé známky zlepšenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: people.com │ Foto: Twitter, YT/CTV News