Lekár Tibor Vyslocký († 32) patril k najšikovnejším vo svojom obore. V stredu však náhle skolaboval, a hoci sa mu kolegovia snažili pomôcť, nedalo sa. Bolo príčinou jeho smrti prepracovanie sa?

Tibor pracoval s plným nasadením v trnavskej nemocnici na klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny, pričom svoje povolanie považoval za poslanie. Už od mladého veku bol členom Slovenského Červeného kríža a každý úraz riešil s plnou vážnosťou. V stredu po službe sa však stalo čosi nečakané.

Tibor náhle skolaboval potom, ako absolvoval náročný deň. Po 24-hodinovej službe sa totiž nevyspal a namiesto toho sa vybral na tradičné školenia. Po skončení služby mu však prišlo nevoľno: „Zrazu spadol na zem. Snažili sme sa ho preberať,“ spomínajú  kolegovia pre Nový Čas so smútkom. Tibor totiž v stredu aj zomrel a z náhlej straty sa nevie spamätať najmä jeho najbližšia rodina: „Bol to vynikajúci syn, brat, ktorý nám bude nesmierne chýbať,“ dodáva Tiborov brat so slzami na krajíčku.

Chýbať však bude aj zroneným kolegom, ktorí sú z jeho úmrtia zničení: „Bol pre nás veľkým usmiatym slniečkom. Stále chodil dobre naladený. Prišiel a povedal, že ideme na to! Nevieme ani slovami opísať, ako strašne nás táto správa zasiahla. Pre neho bola práca prvým a posledným. Bol anjelom na zemi a teraz bude na všetkých dávať pozor už len z neba.“

Tibor skolaboval, no pomôcť mu už nedokázal nikto
Mladý Tibor bol talentovaný a inšpiratívny človek a lekár

Zdroj: cas.sk │ Foto: Facebook