Matka našla v kuchyni na podlahe ležať svojho 17-ročného syna, ktorý absolútne nereagoval. Okamžite zavolala sanitku, no na otázky záchranárov nedokázala odpovedať, keďže netušila, čo zapríčinilo chlapcov stav. Lekárom trvalo štyri dni, kým určili prekvapivú diagnózu.

Ben Littlewood pripravoval v kuchyni čaj pre celú rodinu, keď rýchlo otočil hlavou, čím sa mu roztrhla krčná tepna. Do mozgu sa mu tak dostala krvná zrazenina, pričom ho našla matka na podlahe v bezvedomí. Po tom, ako bol 17-ročný chlapec prevezený do nemocnice, lekári spravili základné vyšetrenia.

Mozgovú príhodu zo začiatku úplne vylúčili, keďže išlo o mladého človeka. Po štyroch dňoch sa jeden z doktorov rozhodol spraviť skenovanie mozgu, ktoré nakoniec šokujúcu diagnózu potvrdilo. ,,Takáto cievna mozgová príhoda je v populácii veľmi zriedkavá a ešte viac v takom veku, ako mal Ben. Je pravdepodobné, že bola spojená s náhlym alebo extrémnym pohybom krku, ktorý spôsobil rozrezanie príslušnej tepny,“ vysvetlil lekár Chris Morris pre dailymail.co.uk. Mladík bojoval v nemocnici osem dní, napokon však zomrel.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Twitter, depositphotos.com