Mnohé ženy sa neraz dostanú do situácie, kedy nedokážu vykľučkovať zo zložitého vzťahu, či už kvôli strachu, deťom alebo sa jednoducho boja samoty. Kým niektorí muži by mohli mať na „práva“ nežnejšieho pohlavia isté názory, našiel sa medzi nimi jeden Slovák, ktorý prostredníctvom stránky Priznania žien odkázal všetkým dámam len jediné: Ste výnimočné.

Na vyjadrenie mladíka, ktorý sa na sociálnej sieti Facebook prihovoril ženám a matkám, zareagovalo množstvo dojatých ľudí, pričom jeho slová považujú za balzam na dušu. A zaiste s ním budete súhlasiť aj vy!

„Som muž, mám 27 rokov a toto priznanie je pre všetky ženy, ktoré sú v dlhodobých vzťahoch či manželstvách a ich muži sú svine. Nebojte sa odísť preč, aj keď máte deti. Dokážete to, ste silnejšie, ako si myslíte. Bojíte sa toho, ako to budú znášať deti? Prenesú sa cez to. Viem to z vlastnej skúsenosti. Otec bol alkoholik, prepil všetko, čo mal, každú jednu výplatu. Mojej mame nedal nič, len utrpenie, bolesť a zlé spomienky. Mne dal iba jednu vec do života – ukážkový príklad toho, ako nikdy nechcem dopadnúť. Vy matky dokážete veci, o ktorých ani neviete, a preto máte môj obdiv.

Moja mama vychovala mňa aj staršieho brata bez pomoci. Každý deň bola v robote od rána do večera a spomínam si, ako som jej vyvolával do práce, kedy príde domov. Čakali sme ju, kým neprišla unavená a zničená, ale dokázala zo mňa aj z brata vychovať mužov, za ktorých sa nemusí hanbiť. Osamostatnil som sa v 24-ke a teraz mám vlastný byt, dobrú robotu a žijem, som tu…

Preto ženy, matky, hovorím vám, choďte preč od tých chlapov, dokážete to, viem, že to bude ťažké a áno, zvyk je železná košeľa… A vám, chlapi, ktorí robíte peklo svojim ženám, poviem len toľko. Na každú sviňu sa varí voda. V živote som sa nikomu neklaňal a ani nebudem. Zaslúžia si to iba dve ženy v mojom živote. Žena, ktorá mi dala život a starala sa o mňa, lebo je pre mňa kráľovná, že to dokázala (ako dieťa som nebol najlepší) a žena, ktorá bude nosiť pod srdcom moje dieťa.“

Zdroj: Facebook/Priznania žien