Syn známeho politika natoľko podľahol konšpiračným teóriám a extrémistickým názorom, že neváhal namieriť zbraň na nevinných ľudí. Vražda dvoch mladých mužov bola vykonaná z čistej nenávisti. Potvrdzuje to aj list, ktorý zanechal vrah po streľbe u seba doma.

Juraj Krajčík krátko pred streľbou na Zámockej ulici pred podnikom Tepláreň zverejnil na sociálnej sieti tzv. manifest, ktorý mal 65 strán. Nenávisť v tomto dokumente bola mierená proti Židom, Moslimom a členom LGBTI+ komunity. Svoje presvedčenie vyjadril aj v liste na rozlúčku, keď si po dvojnásobnej vražde prišiel domov vymeniť zbraň a následne sa mal pohádať s rodičmi. Jeho posledné slová sú venované práve im. Priznal sa, že k nim nebol vždy úprimný a niekedy ani dobrým synom.

Mladý vrah si však nesmierne vážil všetko, čo pre neho spravili. ,,Prosím, nesmúťte. To, čo robím, robím nie pre seba. Robím to preto, lebo viem, aké plány majú naši nepriatelia. Robím to pre svoj ľud, pre svoj národ, pre svoju rasu,“ vysvetľuje v liste. ,,Radšej by som žil “len“ 19 rokov ako žiť 99 rokov s vedomím o tom, čo sa deje, a s vedomí toho, že som to nechal tak a nikdy sa proti tomu nepostavím. Nemáte dôvod k zármutku- svoju cestu som si vybral a po nej aj pôjdem. Len na mňa nezabudnite,“ žiada rodičov.

Práve na nich mal predsa len aj jednu prosbu, ktorá sa týkala jeho sestry. ,,Nedovoľte, aby sa Natálke niečo stalo. Nedovoľte!“ prízvukoval. Juraj spomenul aj neznámu ženu, no jej meno nechcel prezradiť. Nikdy totiž nenabral odvahu, aby jej vyjadril svoje city. Aj z tohto dôvodu ju nemienil zatiahnuť do niečoho, čo spôsobil. ,,…Meno viem len ja. Prajem ti len to najlepšie – dlhý a produktívny a úspešný život bez strachu a bez smútku,“ odkázal tajnej láske.

Z odkazu na rozlúčku je zrejmé, že nemal žiadne výčitky svedomia, a dokonca mal radosť z toho, čo vykonal. ,,Sú vo mne len dve emócie. Radosť z toho, že sa mi naskytla takáto príležitosť zaútočiť na tento okupačný židovský systém a smútok z toho, že nebudem nažive na to, aby som videl svet po porážke nášho nepriateľa,“ napísal mladý vrah, ktorý bol presvedčený, že jeho čas prišiel. ,,Čas prestať kľačať, ale postaviť sa na vlastné nohy. Čas vykročiť vpred a bojovať, aj keby som mal byť posledný Európan, čo tak urobí. Ale ja viem, že nebudem. Aj po smrti budem s vami naďalej, len nie fyzicky,“ ukončil list 19-ročný mladík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: topky.sk  |  Foto: Twitter/NTMA0315, FB/Tepláreň, Pixabay