V roku 2021 odišla do hereckého neba vtedy 68-ročná LibuŠe Šafránková, ktorá podobne ako viaceré jej známe rovesníčky hrala v desiatkach filmov či seriálov. Mnohí si ju spoja ale s polstoročia starou ikonickou rozprávkou Tři oříšky pro Popelku, kde hrala hlavnú rolu. Vtedy mala sotva 20 rokov.

Samozrejme, v rozprávke nemožno očakávať nejakú nahotu alebo vášnivé scénky. Avšak drvivá väčšina herečiek, aj slovenských a českých sa minimálne raz, no mnohé hneď niekoľkokrát, objavili vo filmoch odhalené, ak nie celkom nahé. Nevynímajúc Dianu Mórovú či Zuzanu Fialovú.

Libuše Šafránková patrila nielen k charizmatickým a talentovaných herečkám, ale bola aj pôvabná a určite bola aj idolom mnohých mužov. Ona však od druhej polovice 70-tych rokov patrila len inému známemu hercovi, a síce Josefovi Abrhámovi (čašník z komédie Vrchní, prchni).

A práve s ním sa objavila v roku 1983 aj vo svojej pravdepodobne najodhalenejšej scéne kariéry. Bolo to vo filme Svatební cesta do Jiljí a kto by si myslel, že sa aspoň v tomto prípade Libuše ukázala “ako ju Boh stvoril”, mýlil by sa. Jej najodvážnejšie zábery z filmového plátna boli tieto. Avšak mnohí ju obdivovali aj preto, že sa nemala potrebu vyzliekať na počkanie.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Blesk.cz (@blesk.cz)

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Peter Bardy (@peter_bardy)

Foto: YouTube