Včera (8. januára) sa v okrese Poprad v obci Štrba uskutočnila posledná rozlúčka s policajným generálom Milanom Lučanským. Na pohrebe sa okrem rodiny a priateľov zúčastnili aj stovky občanov, ktorí chceli vzdať poctu bývalému členovi policajného zboru.

Policajnému exprezidentovi dali najbližší posledné zbohom v obci, kde vyrastal. Slováci sa pár dní pred pohrebom mobilizovali na sociálnej sieti s cieľom prísť a vzdať mu úctu. Dohadovali si odvoz, vence, sviečky či donesenie slovenskej vlajky.

Peter Kovařík však deň pred rozlúčkou s Milanom Lučanským upozornil občanov, že policajné zložky budú špecifickým spôsobom zabraňovať porušovaniu protipandemických opatrení a zneucteniu pohrebu zosnulého generála. Jeho slová boli o čosi jasnejšie pár hodín pred pohrebom, keď sa veľké množstvo ľudí začalo sťažovať, že sa do dediny spod Tatier jednoducho nedostanú.

Diaľničná spoločnosť totiž uzavrela výjazdy na Štrbu, a to v oboch smeroch. Na miestach sa dokonca nachádzala aj policajná hliadka. Muži zákona zároveň kontrolovali každého, kto sa snažil vstúpiť do obce. Na pohyb občanov taktiež dohliadala bezpečnostná služba, ktorá sa už od dopoludňajších hodín prechádzala po dedine. Napokon sa však niektorým predsa len podarilo dostať sa na cintorín, i keď ich mohlo byť omnoho viac.

Milan Lučanský bol 6.12.2020 vzatý do kolúznej väzby v dôsledku obvinení z korupcie. O štyri dni neskôr sa zranil v cele a následne bol prevezený do ružomberskej nemocnice. Pri cvičení si mal policajný exprezident poraniť oko. 29. decembra sa pokúsil o samovraždu a na druhý deň zomrel v nemocnici. Rodina momentálne čaká na výsledky pitvy, pričom ministerka spravodlivosti Mária Kolíková vytvorila nezávislú komisiu na preverenie udalostí spojených s generálom Lučanským. Pohreb sa uskutočnil 8. januára 2021 v obci Štrba.

 Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: startitup.sk, FB/Všetci za Milana #AllForMilan  |  Foto: YT/HNtelevízia, FB/Polícia SR