Mnohým Slovákom nevyplatili výhry: Chyba má byť na strane výhercov!

Dátum:

Očkovacia lotéria pozná každý týždeň stovky ďalších víťazov, ktorí si prilepšia o rôzne finančné výhry. V priamom prenose sa žrebuje o veľké sumy, no aj tie menšie rozhodne stoja za zmienku. Mnohí Slováci si tak pripíšu na účet sumu od 100 do 10-tisíc eur bez akejkoľvek námahy.

Určite každého šťastlivca poteší, keď si svoje meno vypočuje pri žrebovaní o finančné výhry. Následne stačí už iba počkať, kedy sa daná suma pripíše na účet výhercovi. Práve tu však nastal veľký problém, na ktorý postupne upozorňuje viac a viac výhercov.

Na sociálnej sieti sa totiž hromadia sťažnosti Slovákov, ktorí boli vyžrebovaní, no dodnes im žiadne peniaze na účte ,,necinkli“, i keď prešlo stanovených 30 dní. Napokon zareagovalo aj ministerstvo financií, ktoré oznámilo, že chyba je hlavne na strane výhercov. ,,Ministerstvo totiž pri vyplácaní takmer 60-tisíc výhier zaevidovalo približne 600 prípadov, keď osoby vyplnili zlé číslo účtu (IBAN),“ oznámil rezort.

Nečakané problémy však donútili pracovníkov ministerstva prehodnotiť zasielanie výhier. ,,Vzhľadom na vysoký počet prípadov so zadaním nesprávneho IBAN-u pri malých výhrach, sa ministerstvo financií rozhodlo verifikovať čísla účtov všetkých výhercov 10.000 eur a 100.000 eur výhier. Tieto výhry budú vyplatené v najbližších dňoch spolu s 1.000 výhrami,“ uvádza sa na oficiálnej stránke ministerstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mfsr.sk  |  Foto: RTVS, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...