Sociálne siete dávajú mnohým Slovákom priestor vyjadriť svoj názor verejne, nech ide o akúkoľvek tému. Či už užívateľov rozosmeje vtipné video, chcú vyjadriť empatiu k príbehu, prípadne zdieľať dobre mienenú radu, nájdu sa aj takí, ktorí si prostredníctvom Facebooku vybíjajú svoju frustráciu a hnev. 

A práve s týmto typom ľudí mal mimoriadne negatívnu skúsenosť moderátor Marcel Forgáč, ktorý sa dostal do hľadáčika “hejterov” potom, ako sa rozhodol pristúpiť na ponuku sprevádzať divákov očkovacou lotériou. „Rozhodol som sa vytesniť Facebook zo svojho života. Aspoň na pár mesiacov,“ uviedol hlas Fun rádia. Ako prezradil, sociálna sieť je podľa neho úplne iným miestom ako kedysi, pričom dnes je presýtená zlobou a nenávisťou.

„Krása, ľudskosť a vzájomnosť sú v kúte a valcované násilným akcentovaním rozdielov a animozít. Je to miesto technicky, graficky a strategicky prepracovanej nenávisti, miesto, kde ľudia s najnižšími kvalitami a donebavolajúce lži a výmysly žnú najviac ovácií,“ vyjadril svoj názor, pričom jedným dychom dodáva, že aj na neho pôsobí negatívne.

„Mám pocit, že aj mňa samotného robí toto miesto iným, a asi aj oveľa horším, a pri pohľade zhora aj akosi zversky infantilným, schopným vybičovať sa k nezmyselným škriepkam a prestrelkám,“ prekvapuje. „Moji najlepší kamaráti sa zbláznili, sú agresívni a paranoidní, veria vyfabrikovaným bludom. Oni, samozrejme, majú pocit, že som sa zbláznil ja, iste. Je to miesto, kde mi konkrétni ľudia s podobou a bydliskom želajú smrť, prípadne mojim deťom,“ šokoval Forgáč, ktorý si dáva od Facebooku na dlhší čas prestávku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Marcel Forgáč