V posledných mesiacoch boli po celom Slovensku vybudované stovky mobilných odberných miest, tzv. MOM-iek. Ich počet sa však už o pár dní rapídne zníži. Aj napriek tomu, že celoplošné testovanie je minulosťou, ľudia sa musia dávať testovať, ak chcú aspoň trochu fungovať ako predtým.

Momentálne sa na Slovensku nachádza približne 600 mobilných odberných miest, no k 30. júnu mnohým z nich končia zmluvy. Negatívny výsledok antigénneho či PCR testu je však stále potrebný pri ceste do zahraničia, k lekárovi, pri návšteve akvaparku či domova dôchodcov, a dokonca aj pri vstupe do detského tábora.

Potvrdenie o negatívnom teste potrebujeme i do divadla, na koncert, svadby, kary či športové udalosti. Od júla však bude o čosi ťažšie vybaviť si dôležitý dokument. Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský upozorňuje, že počet MOM-iek sa zníži na 200 a drvivá väčšina z nich bude presunutá.

Podľa novej testovacej stratégie sa mobilné odberné miesta budú nachádzať v nemocniciach, na poliklinikách a niekoľkých zdravotných zariadeniach. Ľudia z menších miest či obcí tak budú musieť cestovať ďalej, ak sa budú musieť nechať otestovať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: FB/Mesto Humenné-MsÚ, HK Poprad, YT/HNtelevízia