Monika Beňová rovnako, ako ostatní politici či europoslanci, sa verejne vyjadruje k útokom na Ukrajine, pričom väčšina z nich odsudzuje konanie Vladimira Putina. O to viac prekvapujú členku strany Smer-SD niektoré stanoviská Roberta Fica.

Monika Beňová pravidelne cestuje do Bruselu, aby sa mohla zúčastniť rokovaní europarlamentu. V týchto dňoch sa intenzívne venuje vstupu Ukrajiny do EÚ v urýchlenom procese, ktorý však nepovažuje za reálny. Na oficiálnych európskych stretnutiach môže vidieť aj Milana Uhríka, ktorý je taktiež europoslancom, no kategoricky nesúhlasí s jeho vyjadreniami v súvislosti s útokmi na Ukrajinu.

Podľa jeho slov totiž ide o vojnu medzi Spojenými štátmi a Ruskou federáciou, čo 53-ročnú političku veľmi hnevá. ,,Nie je to konflikt USA a RF. Je to útok na Ukrajinu zo strany Putina a jeho blízkych spolupracovníkov. Som si istá, že väčšina Rusov to tak rovnako vníma,“ napísala na sociálnej sieti.

Rovnakú rétoriku má však aj Robert Fico a europoslankyňa sa obáva, že by tak veľmi rýchlo mohlo dôjsť k ich vzájomnej spolupráci. Rozhodla sa preto zanechať verejný odkaz pre členov Smer-SD. ,,Som úplne zásadne proti akýmkoľvek čo len NÁZNAKOM o spolupráci či o nevylúčení spolupráce s M. Uhríkom a so “stranou“ Republika. Je to pre mňa osobne NO GO. Verím, že aj pre Smer-SD a jeho členov. Ak nie, ja zo strany odídem. Náznaky akejkoľvek “spolupráce“ sú pre mňa osobne neakceptovateľné. V žiadnej podobe,“ varuje svojich kolegov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Monika Beňová  |  Foto: FB/Monika Beňová, Robert Fico