Politička Monika Beňová sa už takmer dva mesiace teší z role dvojnásobnej mamičky. Aj keď je na materskej dovolenke, stále nezabúda ani na online stretnutia Európskeho parlamentu, a zároveň sleduje aktuálnu epidemiologickú situáciu na Slovensku. Došlo však k momentu, ktorý ju poriadne rozhorčil.

Na druhý sviatok vianočný mali Slováci možnosť sledovať v televízií zaočkovanie prvého človeka proti ochoreniu COVID-19. Následne došlo k vakcinácii prezidentky aj ministrov. Pred médiami sa dal zaočkovať aj podpredseda NR SR Juraj Šeliga a europoslankyňa Lucia Ďuriš Nicholsonová sa vakcináciou pochválila na sociálnej sieti.

Práve táto informácia nepríjemne šokovala Moniku Beňovú, ktorá má dôležitú otázku, no vlastne nevie, komu ju má položiť. ,,Zaujímalo by ma, kto “vyberal“ politikov na očkovanie. Ok, chápem pani prezidentku a členov vlády, ale poslancov a poslankyne NR SR či EP absolútne nie. Ja napr. mám malé bábo a zaujímalo by ma, prečo je dôležitejšie zaočkovať p. Šeligu alebo kolegyňu Nicholsonovú ako mňa? Alebo ostatných, ktorí majú záujem?“ nahnevane sa pýta členka strany Smer-SD.

Rodáčka z Bratislavy zároveň upozorňuje, že rozhodnutie hlavného hygienika dovoliť prítomnosť nakazených poslancov v parlamente ohrozuje aj zamestnankyne a zamestnancov pracujúcich v budove NR SR, v dôsledku čoho môžu byť porušené ich základné práva. V tomto prípade navrhuje hlasovanie online, ako to je v prípade Európskeho parlamentu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Monika Beňová  |  Foto: FB/Monika Beňová, Lucia Ďuriš Nicholsonová, Juraj Šeliga-Za ľudí