Monika Beňová dlhé roky pôsobí ako europoslankyňa, no rozhodne jej neušla ani aktuálna politická situácia na domácej pôde. Mnohí politológovia momentálne vytvárajú scenáre, ktoré môžu nastať v budúcich mesiacoch. K prognózam sa pridala aj členka strany Smer-SD, ktorá v tom má jasno.

Monika Beňová intenzívne sleduje dianie na slovenskej politickej scéne, pričom si vypočula vyjadrenia zástupcov strán OĽaNO a SaS. Podľa jej názoru je vlastne úplne jedno, či liberáli odídu z koalície, keďže budú v parlamente podporovať väčšinu navrhovaných zákonov. V opačnom prípade si koaličné strany ,,vybavia“ hlasy od opozičných strán ako pri nedávnom prelomení veta prezidentky.

Europoslankyňa je taktiež presvedčená, že všetko stojí práve na Matovičovi. ,,Bude to presne tak, ako sa rozhodne I. Matovič. Vie to E. Heger, vie to B. Kollár, vie to V. Remišová. Nerozumiem, prečo to nevie R. Sulík…,“ napísala na sociálnej sieti smeráčka, ktorá najviac pripúšťa možnosť, že šéf strany OĽaNO podá demisiu a vráti sa do parlamentu. Pri ďalšom vládnutí však bude tvrdo kritizovať vládu a hlavne ministrov za stranu SaS.

Druhou možnosťou má byť snaha Trnavčana využiť volebné obdobie na prenasledovanie opozičných strán, no bude musieť vymeniť ministra vnútra Romana Mikulca. Tretím scenárom má byť aktuálny stav spojený s konfliktnou atmosférou. Beňová zároveň dúfa, že zasiahne aj prezidentka. ,,…možno sama uzná, že predčasné voľby sú jedinou vecnou alternatívou voči neschopnosti a arogancii, ktorú predvádza súčasná koalícia,“ dodala politička.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Monika Beňová  |  Foto: FB/Monika Beňová, Igor Matovič