Monika Jankovská bola náhle hospitalizovaná: Prišlo jej zle, keď…

Dátum:

Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti znáša väzbu čoraz ťažšie, čo sa odráža nielen na jej psychickom, ale aj fyzickom stave. Rozhodne jej nepomohla ani protestná hladovka, kvôli ktorej skolabovala. Najnovšie skončila v nemocnici.

Monika Jankovská sa za mrežami rozhodne necíti ako ryba vo vode. Luxusné kostýmy musela vymeniť za väzenský ,,mundúr“ a jej drahé kabelky nahradili chladné policajné putá. Niet sa čo diviť, že sa viackrát snažila dostať na slobodu. Naposledy 22. januára, kedy navrhla sudcovi monitorovací náramok namiesto väzby, čo Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici zamietol.

Aj to zrejme prispelo k zhoršeniu zdravotného stavu bývalej členky strany Smer-SD, ktorá bola včera (31. januára) po 17. hodine hospitalizovaná. Ku komplikáciám malo dôjsť po užití liekov, údajne išlo o antidepresíva.

50-ročná blondínka sa momentálna nachádza v nemocničnom zariadení v Banskej Bystrici, pričom je mimo ohrozenia života, no podávané sú jej infúzie na stabilizovanie zdravotného stavu. Podľa dostupných informácií je však mimo ohrozenia života a komunikuje.

Monika Jankovská je vo väzbe od marca 2020, pričom bola zadržaná v rámci akcie Búrka. Je obvinená z úplatkov, ovplyvňovania súdnych rozhodnutí v prospech Mariana Kočnera, zneužitia právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti. Od septembra 2020 spolupracuje s políciou, kedy sa priznala k páchaniu trestnej činnosti. Počas väzby sa sťažovala na obmedzovanie základných práv, a taktiež podstúpila protestnú hladovku. Súd jej námietky zamietol a rovnako neschválil elektronické monitorovacie zariadenie, ktoré by nahradilo väzbu Jankovskej.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: YT/HNtelevízia, SME, joj.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Harabina po výsluchu pustili: Jeho reakcia na zadržanie vás dostane!

Včera (16.mája) celé Slovensko šokovala správa o zadržaní bývalého sudcu...

Dcéra prezradila príčinu smrti jej slávnej mamy: Zastrelila sa!

Začiatkom mája sme vás informovali o smrti slávnej speváčky,...

Nečakaná STOPKA v televízii: Známa hviezda Markízy nepokračuje!

Známy moderátor televízie Markíza mal podľa zákulisných informácií dostať...

Hrôza na Hornom Zemplíne: Slovenka (64) havarovala, potom ju našli…!

Hrozný incident sa odohral v sobotu v oblasti Horného...