Monika Jankovská stále čelí vážnym obvineniam, v dôsledku čoho strávila za mrežami takmer 15 mesiacov. V posledných hodinách došlo však k nečakanému zvratu a bývalá štátna tajomníčka opustila trenčiansku nemocnicu.

Monika Jankovská momentálne čelí viacerým obvineniam v kauzách Búrka a Fatima. Počas väzby sa jej rapídne zhoršil zdravotný stav, a dokonca sa pokúsila aj o samovraždu. Potom, ako sa dostala na slobodu iba na pár sekúnd a opäť bola zadržaná, skolabovala.

V posledných týždňoch sa nachádzala v nemocnici v Trenčíne, pričom bola dnes (26. mája) prokurátorom ÚŠP Ondrejom Repom prepustená na slobodu. Pri vchode z budovy ju čakal jej advokát Peter Erdös, pričom obvinená nezadržala slzy a snažila sa pred novinármi schovať v aute. Bývalú členku strany Smer-SD čaká inštalácia elektronického náramku.

Jankovská má byť však na tom stále psychicky zle. ,,…bude sa musieť podrobiť ďalším vyšetreniam, ktoré rozhodnú o tom, ako bude ďalej pokračovať jej liečba, či ambulantnou formou, alebo to bude vyžadovať ústavnú starostlivosť,“ uviedol Erdös pre tvnoviny.sk, pričom jeho klientka sa nezúčastňuje ani výsluchov kvôli zdravotnému stavu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza