Po tom, čo musela novinárka Monika Tódová čeliť ostrým slovám, ako aj podnetu na polícií od poslanca Roberta Fica, má ďalší problém. Peter Tóth na ňu podal trestné oznámenie a aktuálne bola obvinená vyšetrovateľom z okresného policajného riaditeľstva v Bratislave III. 

Len nedávno vyhrala Monika Tódová súd ohľadne istého článku, ktorý sa venoval jej majetkovým pomerom, no následne na ňu plánoval podať podnet Robert Fico. Najnovšie ale na známu novinárku podal trestné oznámenie bývalý kamarát Mariana Kočnera Peter Tóth, ktorý sa domnieva, že Tódová mohla svojím článkom z októbra 2018 po vražde Kuciaka a snúbenice ohroziť dôvernú a vyhradenú skutočnosť.

Oznámenie bolo podané aj na zástupcu šéfredaktora Denníka N Konštantína Čikovského. Aj keď polícia oznámenie najprv zamietla, Tóth podal sťažnosť a následne vyšetrovateľ z okresného policajného riaditeľstva Bratislava III. František Spusta minulý týždeň obvinil na pokyn prokuratúry obidvoch menovaných z denníka. K obvineniu došlo tri roky od napísania článku krátko pred tým, ako by skončila lehota a prípadný „prečin“ mohol byť premlčaný. Podľa informácií DenníkaN môže obidvom hroziť ročné väzenie.

Novinári mohli údajne spáchať trestný čin, keď vraj článkom odtajnili totožnosť Tótha v postavení utajeného svedka, ako sa uvádza v obvinení. Podľa denníka ale samotný Tóth v deň svojej výpovede na sociálnej sieti uviedol, že „sa mýlil v Kočnerovi“, čo mohlo naznačovať, že proti nemu bude vypovedať. Zároveň z jeho slov na súdnom pojednávaní malo vyplynúť, že v ten deň prestal komunikovať s Kočnerom, ktorý mal tak okamžite vedieť, že Tóth voči nemu vypovedá. Taktiež mal Tóth skutočnosť, že ide vypovedať, vyzradiť hovorcovi Penty Dankovi.

K nepríjemnej situácií sa vyjadril aj šéfredaktor Denníka N Matúš Kostolný. „Pčolinského, Haščáka a Gorilu zastavili. Za pravdivé novinové články chcú trestať. Peter Tóth nikdy nebol utajený svedok. Hlásil na Facebooku, že už nie je s Kočnerom. Peter Tóth bol vtedy a je aj dnes spolupáchateľ a bolo vo verejnom záujme, aby to verejnosť vedela. Naozaj sa pokúšajú umlčať pravdu, ale nepodarí sa im to,“ odkázal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: FB/Monika Tódová, YT/Ďateľ