Je to iba pár hodín, čo sa na verejnosť dostala informácia, že na dvoch novinárov denníka N bolo podané trestné oznámenie. Je iróniou, že ľudia, ktorí denne spovedajú vysokopostavených politikov, budú musieť teraz čeliť mnohým otázkam o ich pracovných aktivitách.

Novinárke Monike Tódovej a zástupcovi šéfredaktora Dennika N Konštantínovi Čikovskému bolo včera (20. septembra) doručené obvinenie zo strany prokuratúry. Obaja údajne ohrozili utajované skutočnosti článkami z októbra 2018 po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Predmetom článkov bolo sledovanie novinárov, ktoré priznal samotný bývalý riaditeľ SIS Peter Tóth. ,,Obvinenie prišlo na základe trestného oznámenia Petra Tótha, po troch rokoch po napísaní článku a tesne predtým, ako by bol tento “prečin“ premlčaný. A prišlo po našich niekoľkých kritických textoch o prokuratúre,“ napísala na sociálnej sieti Tódová, ktorá načasovanie trestného oznámenia určite nepovažuje za náhodu.

Prvé trestné oznámenie Tótha bolo v minulosti odmietnuté, pričom podal sťažnosť, ktorou sa zaoberal prokurátor bratislavskej prokuratúry. Práve on rozhodol o obvinení, vďaka ktorému hrozí obom novinárom podľa trestného zákona ročné väzenie.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: IG/todovamonika  |  Foto: IG/todovamonika, Tomáš Benedikovič, FB/Ján Benčík-Za ľudí