Nie je žiadnym tajomstvom, že strana Smer-SD tvrdo bojuje, aby Hegerova vláda padla a došlo k predčasným voľbám. Občanov tak intenzívne upozorňuje na každé pochybenie poslancov, ktoré by stálo za mienku. Robert Fico sa však obáva, že dôjde k najhoršiemu scenáru.

Robert Fico pred pár dňami zvolal tlačovú besedu, kde sa vyjadril k udalostiam na generálnej prokuratúre. Stal sa jedným z politikov, ktorý tvrdenia kolegov, že generálna prokuratúra zmarila spravodlivý súdny proces s Vladimírom Pčolinským, považuje za nebezpečné.

Podľa jeho slov dochádza k rozvratu demokracie a právneho štátu v priamom prenose. Šéf strany Smer-SD dokonca priznal, že má obavy z revanšu zo strany Pčolinského, o ktorý sa má určite pokúsiť. ,,Ideme do najhoršieho obdobia v dejinách slovenskej histórie, toto tu nikdy nebolo,“ vyhlásil. Monika Tódová si vyjadrenia expremiéra vypočula, no rozhodne má na politickú situáciu na Slovensku úplne iný pohľad.

Je totiž presvedčená, že najhoršie obdobie tu už bolo, keď došlo k vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. ,,Nemali sme strach, ale cítili sme obrovský smútok a mnohí aj hnev, kam to dospelo. Keby mi vtedy niekto povedal, že raz budem sedieť v štúdiu a robiť rozhovory so skorumpovanými nominantmi Smeru, neverila by som tomu. Ale deje sa to. Sedia tam a hovoria mi o svojich hriechoch, o ktorých sme toľké roky písali. Novinársky je to asi najlepšie obdobie. Možno ideme do najhoršieho obdobia, no ak, tak pre Fica, nie pre novinárov. Spravodlivosť nikdy nemala takto rozviazané ruky. Stále si to myslím, napriek Žilinkovým rozhodnutiam,“ napísala na sociálnej sieti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Monika Tódová  |  Foto: FB/Monika Tódová, Robert Fico, YT/HNtelevízia