Štvrtok sa vo Vrútkach zapísal navždy do čiernej kroniky potom, ako prišiel o život zástupca riaditeľky základnej školy, bývalý žiak a ďalší sa zranili. O tragédii sa rozhodol prehovoriť kamarát útočníka Jozef, ktorý s Ivanom chodil do triedy. Jeho slová naznačujú, čo mohlo byť jedným z motívov nepochopiteľného konania.

Ivan († 22) bol kedysi žiakom základnej školy vo Vrútkach. Zatiaľ nie je úplne jasný dôvod, ktorý mladého muža dohnal k tomu, aby sa rozhodol nožom zaútočiť na školníka, zástupcu riaditeľky, učiteľku a aj niekoľko nič netušiacich žiakov. Pri zásahu sa zranili aj dvaja policajti. Po jeho vyčíňaní prišiel o život práve zástupca Jaroslav Budz, ktorý učil na škole matematiku a chémiu a patril k veľmi ľudským a obľúbeným učiteľom.

K strašnej tragédii sa už niekoľkokrát vyjadril policajný prezident Milan Lučanský, mnohí politici a aj premiér Igor Matovič, ktorý hrdinovi školy, ochotnému pre záchranu iných položiť vlastný život, navrhol udeliť významnú poctu. Slováci sú však z nešťastia, ktoré pripomína drsné americké filmy, zhrození a nedokážu pochopiť, prečo k smutnému incidentu došlo. O útočníkovi, ktorého musela polícia napokon zastreliť, sa rozhodol prehovoriť jeho bývalý spolužiak a kamarát Jozef.

Padajú pritom šokujúce slová o šikane, ktorú si mal ako žiak zažiť: “Na základnej škole sme boli najlepší kamaráti, celé dni sme trávili spolu. Bol to veľmi pokojný človek, jeho správanie si vôbec neviem vysvetliť,” uvádza pre Plusku. Hneď však dodáva, že keď ho niečo naštvalo, nedal sa zastaviť a dokázal sa rozzúriť. Mal zakúsiť šikanu od spolužiakov, pretože mal rázštep pery. Učitelia mali však byť údajne k nemu dobrí. Objavila sa aj verzia o možnom požití omamných látok pred útokom, no to sa Jozefovi príliš nepozdáva. Podľa neho sa po Vrútkach nehovorilo nič o tom, že by Ivan popíjal alebo dokonca drogoval.

Televízia Markíza ale odhalila, že Ivan mal už pred útokom problém so zákonom. Pred rokom mal s nožom zaútočiť na sprievodkyňu vo vlaku, za čo bol napokon odsúdený a skončil v podmienke. Či bolo jeho konanie vyústením problémov, ktoré sa začali šikanou na škole, alebo ho viedlo k agresívnemu útoku niečo iné, je teraz v štádiu vyšetrovania polície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Turiec Online