Môžete požiadať o dotáciu na obnovu domu: Títo Slováci budú mať prednosť!

Dátum:

Zástupcovia ministerstva životného prostredia pred viac ako rokom avizovali, že Slovákom ponúknu príspevky na rekonštrukciu ich rodinných domov. Dotácie v celkovej výške 500 miliónov eur budú poskytnuté z Plánu obnovy a odolnosti. Záujemcovia môžu o príspevok na obnovu domu požiadať už počas tohto roka.

Minister životného prostredia oznámil, že v tretí štvrťrok, čiže v období júl až september 2022, bude možné predkladať žiadosti o príspevok na obnovu domu. Do konca roka by sa mala uzatvoriť zmluva na obnovu prvých 4-tisíc rodinných domov. V budúcom roku sa má obnoviť ďalších 26-tisíc nehnuteľností.

Podľa zverejnených podmienok poskytnutia finančných príspevkov na obnovu rodinných domov budú zvýhodnenou skupinou žiadatelia so štyrmi a viac deťmi. Uprednostnený bude aj rodič (samoživiteľ), ktorý vychováva dieťa sám alebo rodiny s dieťaťom, ktoré má ťažké zdravotné postihnutie.

Uvedenej skupine záujemcov bude preplatených 95 % nákladov na obnovu domu, pričom daň z pridanej hodnoty z dotácie uhradí štát. Najvyššia výška príspevku môže byť 19-tisíc eur, no pri obnove je podmienkou minimálne 30 percentná úspora energií. Štandardní žiadatelia dostanú od štátu dotáciu vo výške 60 % a náklady budú preplatené po vydokladovaní uskutočnenej obnovy, keďže peniaze budú z účtu rezortu životného prostredia uvoľňované priebežne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: obnovdomov.sk, energie-portal.sk  |  Foto: YT/Weaver Companies, Inc, TVNOVINY.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenská speváčka bojuje s rakovinou: Odhodlala sa ukázať bez parochne!

Slovenská speváčka vo februári zarmútila všetkých fanúšikov, keďže oznámila,...

Twiinska s mladým hercom krstili dcérku: Záber šťastnej rodinky!

Sesterské duo Twiins doslova vyrastalo pred očami fanúšikov, pričom...

Slovenská partnerka hviezdy Skrytej vášne ukázala bruško v plnej kráse!

Je tomu už takmer dvadsať rokov, čo diváčky telenovely...

Tragédia v Trenčíne: Pri požiari vyskočila zo 7. poschodia jedna osoba!

Aktuálny víkend sa začal v Trenčianskom kraji viac ako...