Môžu firmy kontrolovať zaočkovanosť zamestnancov? Reakcia Krajniaka!

Dátum:

V posledných mesiacoch sa čoraz viac viedli diskusie spojené so zaočkovanými zamestnancami. Majú vôbec zamestnávatelia právo pýtať sa na vakcináciu svojich ,,ľudí“? Na dôležitú otázku konečne odpovedal minister práce Milan Krajniak. Ako to teda je?

Mnohé firmy majú vážne problémy, keďže sa im na pracovisku miešajú očkovaní a neočkovaní zamestnanci. Môže tak byť ohrozený celý kolektív, ktorý môže skončiť v karanténe, v dôsledku čoho dochádza pri podnikaní spoločností k vážnym existenčným problémom. Stále však nebolo jasné, či môže zamestnávateľ robiť kontroly v súvislosti s vakcináciou.

Minister práce Milan Krajniak po dlhých diskusiách oznámil, že zamestnávateľ môže vykonávať kontroly a zisťovať, či jeho zamestnanci sú alebo nie sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19, pričom to bude v súlade s ústavou. Firmy tak môžu nastaviť organizáciu práce tak, aby zaočkovaní pracovali so zaočkovanými a nezaočkovaní s nezaočkovanými.

Je však nutné upozorniť, že voči svojím zamestnancom nemôže vyvodiť žiadne pokuty či nátlak, pričom táto zmena má byť ukotvená aj v Zákonníku práce. „Pôvodne sme uvažovali, že by to mohlo byť stanovené vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva, ale nakoniec je stanovisko také, že by sme to mohli upraviť, ak bude taká všeobecná vôľa, v Zákonníku práce,“ dodal politik na tlačovej konferencií.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Krajniak, employment.gov.sk

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...