Koncom uplynulého týždňa sa naskytol zamestnancom jednej z firiem na Dialničnej ulici v Senci otrasný pohľad. V odpadkovom koši bolo pred ôsmou hodinou ráno objavené telo novonarodeného dieťaťa bez známok života, pričom prípad sa po pár dňoch posunul vpred. 

V budove logistického centra v Senci sa stala uplynulý piatok mimoriadna tragédia. Krátko pred ôsmou hodinou bola v jednej z miestností objavená zamestnankyňa z Ukrajiny, ktorá mala predčasne porodiť chlapčeka. Ten bol zabalený v zakrvavenej plachte a umiestnený v smetnej nádobe. “Ženu, ktorá dieťa porodila, privolaná RZP previezla do jednej z nemocníc v Bratislave,” uviedla k prípadu polícia, ktorá sa k bližším informáciam vyjadrovať odmietla.

Teraz prišiel nečakaný zvrat a po intenzívnom pátraní nastal v šokujúcom prípade posun. “Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Senci vzniesol na podklade zabezpečenej dôkaznej situácie obvinenie z trestného činu vraždy novonarodeného dieťaťa matkou 34ročnej I.H.. Vyšetrovateľom PZ bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinenej, s ktorým sa sudca stotožnil a žena je v súčasnej dobe stíhaná väzobne,” uviedol hovorca policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Žene, ktorá sa svojho syna zbavila mimoriadne krutým spôsobom, hrozí trest odňatia slobody na štyri až osem rokov.

Zdroj: Polícia