V týchto chvíľach bojuje slovenský hokejový tím na Majstrovstvách sveta v Dánsku, pričom fanúšikovia dúfajú, že sa dostaneme do štvrťfinále. No kým sa celé Slovensko zameriava na to, čo sa deje v posledných dňoch, v Slovenskom zväze ľadového hokeja sa dejú veľmi zvláštne veci.

Je verejne známe, že na budúci rok sa Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji uskutočnia v našej krajine. Predpokladalo sa, že zápasy sa uskutočnia na bratislavskom štadióne Ondreja Nepelu. Prezident zväzu Martin Kohút však pochádza z Michaloviec a rázne presadzuje, aby sa hralo v Košiciach. Údajne ide o dohodnutú vec a rokovania, ktoré sú naplánované by mali byť iba divadielkom pre verejnosť. No dôvodom prečo sa budú fanúšikovia búriť nie je určite iba z dôvodu, že sa bude hrať na východe.

V Košiciach má totiž Steel Arena iba 8300 miest. No je nutné rátať aj so sponzormi, partnermi a blízkymi ľuďmi z hokejového vedenia. Do predaja sa tak reálne dostane iba 5 až 6 tisíc vstupeniek. No štadión Ondreja Nepelu v Bratislave má vyššiu kapacitu o 1700 miest, čím by si zápasy mohlo pozrieť oveľa viac fanúšikov. Po finálnych rokovaniach vás budeme informovať o rozhodnutiach Slovenského zväzu ľadového hokeja.

Steel Arena v Košiciach – 8 300 miest

Zimný štadión Ondreja Nepelu – 10 000 miest

Zdroj: sport.sme.sk  |  Foto: Facebook