Bol mladý, plný života a najväčšiu radosť mu robila krásna manželka a dve deti. Zasiahla však krutá realita v podobe nákazy koronavírusom. Je zarážajúce, že lekári odporučili pacientovi, aby zostal doma a nešiel do nemocnice, aj keď bol jeho zdravotný stav kritický.

Ryan Storrie žil v Dubaji, no jeho rodiskom bolo anglické mesto Ardrossan. Spoločne s rodinou navštívili Veľkú Britániu, kde sa konala oslava jeho 40. narodenín, a zároveň sa chcel zúčastniť futbalového zápasu Rangers vs. Bayer Leverkusen. Začal však pociťovať príznaky koronavírusu, pričom test sa napokon preukázal ako pozitívny.

40-ročný muž tak zostal izolovaný v jednej z izieb, keďže lekári mu odporučili, aby nešiel do nemocnice. Starala sa tak o neho manželka Hilary, ktorá bola pohľadom na trpiaceho otca jej detí zdrvená. Zdravotný stav Ryana sa však výrazne zhoršil, nakoľko trpel astmou, v dôsledku čoho patril do ohrozenej skupiny.

Stále odmietal ísť do nemocnice, keďže nechcel opustiť rodinu a bál sa, že ostane sám. V jeden moment sa zdalo, že sa cíti lepšie, keď sa dokázal postaviť z postele a presunúť sa na pohovku. Vtedy sa však otočil na milovanú polovičku so slovami: ,,Už nevládzem, Hilary, nedokážem s tým ďalej bojovať.“ Následne si išiel opäť ľahnúť. Na druhý deň ráno bol mŕtvy.

Privolaní záchranári mu už, žiaľ, nedokázali pomôcť. Od počiatočnej horúčky až k smrti malo uplynúť iba desať dní. Vdova sa spoločne so synmi momentálne nachádza v 14-dňovej karanténe, pričom je odlúčená od rodiny, ktorú v temných časoch tak potrebuje. ,,Prajem si, aby všetci brali opatrenia vážne. Ak ich nebudete brať vážne, ochoriete alebo nakazíte niekoho iného. Odporúčam každému s akýmikoľvek symptómami, aby sa izoloval od ostatných,” povedala zronená žena pre dailymail.co.uk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Facebook/Hilary Storrie