Muž si v posledných týždňoch vychutnával obľúbené sladkosti, ktorým úplne prepadol. Vôbec netušil, že si pomaly zhoršuje zdravotný stav, ktorý napokon vyústil do kolapsu. Jeho obľúbená cukrovinka mu totiž napokon spôsobila zástavu srdca!

Aj napriek tomu, že tragický prípad sa stal v americkom štáte Massachusetts, považujeme za dôležité upozorniť, že nebezpečná cukrovinka sa nachádza aj na slovenskom trhu. 54-ročný muž totiž pred pár týždňami podľahol chuti pelendrekov zo sladkého drievka, pričom denne zjedol jedno celé balenie.

Je všeobecne známe, že aj malé množstvo sladkého drievka zvyšuje krvný tlak, v dôsledku čoho je nebezpečným predovšetkým pre ľudí starších ako 40 rokov. Milovník sladkého napokon v reštaurácií skolaboval a dostal infarkt, no privolaní záchranári ho dokázali oživiť. Jeho zdravotný stav bol však natoľko vážny, že na druhý deň zomrel.

Smrť staršieho muža je síce extrémnym prípadom, no pre mnohých ľudí môže byť veľkým varovaním. Chemická látka nachádzajúca sa v sladkom drievku sa totiž nachádza aj v niektorých čajoch, potravinách, pivách a žuvacích tabakoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Pixabay