Búšenie srdca, chvenie, studený pot, sťažené dýchanie a pocit, že čoskoro príde koniec. Niečo podobné zažíva každý, kto prekonal panický záchvat, ktorý je spojený s úzkosťou. Táto diagnóza u mnohých ľudí negatívne ovplyvňuje ich život. Prišla však nádej v podobe fantastického nápadu jedného z pacientov.

Vo chvíli, keď človek prepadne záchvatu paniky, ovláda svoje správanie len veľmi ťažko a nie je jednoduché sa upokojiť. Tento pocit pozná aj Eric Zink z Kalifornie, ktorý sa rozhodol prekonávať svojich démonov. V minulosti bojoval s obsedantno-kompulzívnou poruchou, depresiou aj s úzkosťou.

Vďaka terapiám sa mu podarilo vyriešil mnoho jeho psychických problémov, no panické záchvaty spojené s úzkosťou naďalej pretrvávajú. 39-ročný muž si tak preštudoval neurologické poruchy a následne sa dostal k zaujímavým výskumom, ktoré skúša sám na sebe.

Eric začal natáčať videá na sociálnej sieti, kde ľuďom prezrádza osvedčené triky a bližšie informácie o chorobe, ktorou trpia milióny ľudí. Jednou z účinných rád sa stalo zahryznutie do citróna, ktorý má silnú chuť aj textúru. ,,Tento nepríjemný pocit vás prebudí a dostane zo záchvatu paniky. Ide o uzemňovaciu techniku, ktorá využíva najsilnejšie zmysly, aby vás vyviedla z panického záchvatu,“ vysvetlil Američan.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: Facebook/Are You Dr1ven