Nešťastná nehoda sa stala na bagrovisku v obci Včelince, okres Rimavská Sobota. Tam sa pred istým časom rozhodli postaviť vodnú elektráreň, v dôsledku čoho vykopali zhruba 5 m hlbokú jamu. Práve v nej našli svoju smrť utopením dvaja kamaráti Patrik (†22) a Zoltán (†35).

Počas výstavby vodnej elektrárne sa stavebné práce zastavili. Na základe toho ľudia z blízkeho okolia vykopanú jamu často využívali na kúpanie. Napriek nebezpečenstvu, ktoré tam neustále hrozí kvôli zabudnutým konštrukciám, či hlbokému dnu sa tam rozhodli okúpať aj dvaja spomínaní mladíci. Kým mladší sa v dôsledku straty dna pod nohami nečakane ponoril, starší sa mu snažil pomôcť. Nakoniec sa však nevynoril ani jeden z nich.

V čase incidentu bola prítomná aj Zoltánova sestra. Tá podľa dostupných informácií o nešťastnej udalosti niekoľko hodín nikomu nepovedala, išla sa domov najesť a až neskôr rodine povedala, že Patrik so Zoltánom sa utopili. Práve preto záchranné zložky začali po dvojici pátrať až večer. Po prečerpávaní vody potápači telá našli hákmi. Prípad je naďalej predmetom vyšetrovania polície.

Zdroj: Noviny.sk | Foto: Pixabay.com