Bardejov zasiahla pred pár hodinami šokujúca informácia o mužovi, ktorý vyčíňal pred základnou školou. S nožom v ruke ho napokon musela spacifikovať polícia. Potom, ako sa ale dozvedel trest, začali naštvaní Slováci poriadne hromžiť.

Bardejov šokoval prípad muža, ktorý sa vyzlečený do pol pása s nožom v ruke motal minulý týždeň vo štvrtok pred cirkevnou školou na Jiráskovej ulici. Ozbrojeného muža už o chvíľu spacifikovala polícia: “51-ročný muž z obce Vaniškovce držal v ruke nôž, na výzvu policajnej hliadky, aby odhodil nôž, najskôr nereagoval, neskôr po opakovanej výzve nôž odhodil. Muž bol zadržaný a predvedený na policajné oddelenie,” uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová pre portál Nastope.

Oveľa zarážajúcejšie je ale to, aký dostal za tento skutok trest. Po priznaní si viny totiž obišiel len s pokutou a už večer sa mohol vrátiť do svojho domova. Z tohto mierneho trestu ostali Slováci poriadne naštvaní: “Ja som zaplatila pokutu, lebo som zaparkovala, kde som zaparkovať nemala, chybu som si priznala, pokuta zaplatená… Niekto si pokojne výjde pred školu, kde sú deti, obnažený s nožom v ruke ohrozuje okolie a nevinné deti a tiež stačí zaplatiť pokutu,” rozhorčila sa na sociálnej sieti Lenka.

Svoje si však o prípade myslí aj Zuzka: “Ty kokso! Stáť pred budovou, kde je kopa malých detí s nožom v ruke…. A potom si len zaplatiť pokutu a ísť ďalej jak nič… Mne sa rozum zastavuje.. Odsťahovať sa do pralesu od tejto dnešnej spoločnosti,” vytočila sa. Podobných príspevkov je ale v diskusii požehnane a Bardejovčania sa tak obávajú o bezpečnosť seba aj svojich rodín.

Pri tejto škole došlo k incidentu
Ozbrojený muž vyviazol len s pokutou

Zdroj: nastope.sk │ Foto: Facebook/ONline Bardejov