Len máloktorý potápač prežije to, na čo môže spomínať Rainer Schimpf (51). Počas potápania sa nedopatrením stal obeťou vráskavca, ktorý si ho pomýlil s planktónom, ktorým sa bežne živia. Kým Rainerovi priatelia tŕpli hrôzou, keď mu vykúkali z tlamy obrieho zvieraťa len nohy, sám potápač na zážitok spomína ako na unikátny.

Rainer Schimpf na zážitok zaspomínal v rozhovore pre televíziu Barcroft. “Ani neviem, ako rýchlo sa to stalo. Z pozorovateľa som sa zrazu stal mužom, ktorému z veľrybej papule trčali len nohy, bol som korisť,” uviedol so smiechom na perách. Ľuďom priblížil aj to, aké  to bolo byť vo veľrybe. “Vôbec nič som nevidel, len tmu a cítil som tlak v bokoch. Vedel som, že teraz už ma tá veľryba má, na strach nebol čas. Vedel som s istotou, že ma nemôže prehltnúť až do žalúdka a začal som konať podľa svojich inštinktov,” povedal potápač.

V tej chvíli začal boj o život. “Zadržal som dych, čakal som, že sa so mnou potopí až do hĺbky oceánu, kde ma vyvrhne,” povedal Rainer, ktorý moc dobre vedel, o čom hovorí. Veľryby sa totiž potápajú až do hĺbky 300 metrov. To sa ale nestalo a keď sa obrovské zviera prevrátilo na bok, aby sa ponorilo, Rainera Schimpf jednoducho vypľulo. Keď sa Schimpf dostal na palubu lode, začal kontrolovať, či nemá v tele zlomenú nejakú kosť. Našťastie, bol v poriadku. K celému incidentu nakoniec so smiechom dodal, že hoci to bola bezpochyby zaujímavá skúsenosť, zopakovať by si ju už nechcel.

https://www.youtube.com/watch?v=ChcEb6mlEUo

Video | Foto: YouTube