Dobré ráno, Británia je známa televízna šou s päťročnou tradíciou, ktorá beží na obrazovkách každý pracovný deň od 6:00 do 8:30 miestneho času. Túto stredu si ako špeciálneho hosťa prizvala Pána Brokolicu – muža, ktorý sám seba identifikuje ako kus zeleniny. Snažil sa divákov zabaviť klasickým vtipom a namiesto telefónu vzal do ruky banán. Úsmev na tvári mu však zmrzol v momente, keď ho moderátor označil za idiota.

Pán Brokolica sa postaral o rozruch počas nedeľňajšieho protestu s názvom Zvieracia rebélia, ktorý bojuje proti negatívnemu vplyvu zvieracích fariem na životné prostredie a propaguje vegánsky spôsob stravovania. Zatkla ho tam polícia. O pár hodín ho ale prepustila bez akýchkoľvek postihov. O pár dní sa už objavil v snáď najznámejšom televíznom programe v Británii.

Atmosféra na bode varu

Jeho úlohou nie je nič iné, len rásť a cieľom zas vidieť ľudstvo, ako prechádza na rastlinné stravovanie – tak aspoň vysvetlil svoju úlohu na tomto svete Pán Brokolica moderátorke. Ak však čakal podporu od nej alebo jej kolegu, pravdepodobne zostal veľmi zaskočený. „To, že sa obliekate ako brokolica, považujem za absurdné. Nosíte smiešny kostým a snažíte sa pritom hovoriť vážne o témach, ako je vegánstvo?“ zasiahla ho na mieste, ktoré bolí najviac, Susanna Reidová. Pán Brokolica však nestratil duchaprítomnosť. „Chápem, čo tým myslíte a myslím, že sme sa ocitli na bode varu,“ kontroval jej statočne. Kolegyni však na pomoc pribehol moderátor Piers Morgan a začal hosťovi klásť nepríjemné otázky.

Pán Brokolica si za svoje nepodarené vtipy a nedostatok vedeckých vedomostí v programe Dobré ráno, Británia zlízol poriadnu potupu.

„Som proste len brokolica!“

Potom, ako sa Piers spýtal Pána Brokolicu na to, či doma dodržiava to, čo presadzuje – teda či nevlastní žiadnu televíziu či elektronické zariadenia, ten odpovedal: „Nie. Som proste len brokolica.“ Tú istú vetu použil zakaždým, keď sa ho moderátorská dvojica opýtala na niečo z vedeckého pozadia vegánskeho životného štýlu. Hosť skrátka nemal dostatok hlbokých vedomostí o tom, čo presadzoval. Následne vytiahol z vrecka banán a predstieral, že telefonuje, čo mu Piers Morgan nedaroval a vyletel naňho: „Problém je, Pán Brokolica, že keby ste vytiahli ucelené, silné a vedecky podložené argumenty, mohli by ste mať skutočný vplyv. Váš kostým by vám v tom pomohol, pretože by pritiahol pozornosť. No tým, že ste prišli sem a chovali sa ako idiot ste nás len presvedčili o tom, že skrátka ste idiot.“

Čo dodať? Británia nie je svojím zmyslom pre humor práve povestná a vie sa, že svojich obyvateľov skrátka nešetrí. A to ani v prípade, že bojujú za dobrú vec – hoci trochu svojským spôsobom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Metro.co.uk | Foto: Instagram/rachel_nixon2015, Pixabay.com