Mužovi menom Greg Manteufel (48) z amerického Winsconsinu sa osud postaral o krutú náhodu. Potom, čo sa zvítal so svojím psíkom, ostal zmrzačený na celý život. Na Slovensku šokoval nedávny prípad dievčatka, ktoré pohrýzol pes z vlastnej rodiny. 

Greg sa jedného dňa po príchode domov bežne zvítal so svojím psom, ktorý ho na privítanie oblizol. To však ešte netušil, čo bude nasledovať. Krátko na to začal muž pociťovať príznaky podobné chrípke, ktoré však nemizli. Jeho stav sa začal zhoršovať natoľko, že skončil v nemocnici s trvalými následkami.

Lekári boli nútení amputovať mu obe nohy aj nos potom, čo dostal silnú sepsu. Otravu krvi spôsobila baktéria Capnocytophaga canimorsus, ktorú má v slinách takmer 60 % psov a 17 % mačiek. Hoci sa väčšinou prenáša uhryznutím, vyskytujú sa aj prípady prenosu bez uhryznutia. Tých však v Amerike zaznanemali od roku 1976 len 500, a preto ide o ojedinelý prípad. Taktiež nie je jasné, od ktorého psa sa mohol postihnutý muž nakaziť, keďže sa v jeho okolí pravidelne zdržiavalo asi osem psov aj v čase prepuknutia ochorenia.

Podľa informácii portálu TheIndependent je dnes GREG napriek všetkému šťastný, že je živý, no momentálne musí naďalej ostať v nemocnici, kde ho čakajú ďalšie operácie kvôli odstráneniu ďalších častí nosa. Jeho rodina je z udalosti zdrvená a nevedia si to vysvetliť: „Nejde nám do hlavy, čo sa stalo, má 48 rokov a bol so psami celý život a prejavoval im náklonnosť.. a toto sa teraz stalo,“ zúfa si Gregova manželka. Rodina milovníka psov bola dokonca nútená založiť darcovskú stránku, kde sa zbiera finančná pomoc pre Grega. Poplatky za nemocnicu a protetické pomôcky sa doposiaľ vyšplhali nad 30-tisíc dolárov, no ľudia sa po zhliadnutí príbehu stihli Gregovej rodine zložiť v sume vyše 100-tisíc dolárov. Video, ktoré zachytáva Grega v nemocnici po amputácii, si pozriete >>> TU <<<.

Grega čakajú v nemocnici ďalšie náročné operácie

Zdroj: theindependent.co.uk │ Foto: Pixabay, gofundme.com