Na ten desivý zážitok Todd Orr z Montany určite do smrti nezabudne. 50-ročný chlapík sa v sobotu ráno vybral na prechádzku, kam chodieva bežne. A keďže veľmi dobre vie, že je to rajón medveďov, kričal v pravidelných intervaloch, aby o ňom títo nebezpeční chlpáči vedeli. Zdá sa ale, že nekričal dosť hlasno, pretože z ničoho nič sa pred ním objavila matka s mláďatami.

[sociallocker]Medvedica grizzly okamžite vyštartovala oproti Toddovi, ktorý jej ešte stihol nastriekať ochranný sprej do očí. No namiesto toho, aby sa zviera stiahlo, zúrivo sa mužovi zahryzlo do ľavého ramena a na pomoc si zobralo aj svoje mohutné laby. Okrem paží medvedica neušanovala ani jeho chrbát a zohavila mu hlavu. Todd si chytil rukami krk, aby ho nezabila, na viac sa nezmohol. Bolesť ho úplne ochromila, neodvažoval sa ani kričať. „Medvedica na chvíľu prestala a potom ma hrýzla opäť, zdalo sa to ako večnosť, keď v tom náhle odišla,“ opísal Todd svoj dramatický zážitok na internete.

Ako z hororu

Ďalší vývoj udalostí znie až neuveriteľne. Keď sa Todd celý doráňaný postavil a snažil sa dostať k svojmu autu, ktoré bolo vzdialené asi päť kilometrov, medvedica sa opäť vrátila. Hoci mal Todd pri seba aj pištoľ, nemohol ju použiť – medvedica mu ju totiž odtrhla aj s puzdrom. Preto skúsil to posledné, čo mu napadlo – začal hrať mŕtveho. Najskôr sa zdalo, že to nebolo správne rozhodnutie, medvedica sa totiž na neho postavila a pritlačila mu brucho a hlavu o zem. Potom ho však odrazu nechala na pokoji a odišla. Todd sa doplazil k autu, odkiaľ si zavolal pohotovosť. Požiadal, aby ho čakali v 25 kilometrov vzdialenej nemocnici. Keďže bol celý skrvavený, zavolal aj priateľke, aby mu priniesla náhradné oblečenie. Je až neuveriteľné, že si to do nemocnice dokázal odšoférovať sám…

Osem hodín zašívania

Vyšetrenie nakoniec ukázalo, že okrem početných tržných rán má Todd v ruke zabodnutý aj úlomok kosti. Trvalo dlhých osem hodín, kým ho celého pozošívali. Najhoršie na tom bola jeho hlava, medveď ho totiž svojimi pazúrmi takmer oskalpoval. Desivý zážitok bude chlapíkovi z Montany do konca života pripomínať škaredá trinásť-centimetrová jazva. Hrôzostrašné zranenia si Todd natočil na video, ktoré zverejnil na internete. Chce, aby ľudia nepodceňovali divočinu a boli za každých okolností maximálne opatrní.

https://www.youtube.com/watch?v=tK609rbSBLs

Zdroj: cbsnews.com | Video: YouTube | Foto: pixabay.com
[/sociallocker]