Muži, ale aj ženy neraz prídu domov z práce unavení a jediné, na čo pomyslia, je mäkká posteľ. Medzi zamestnania, ktoré sú náročné nielen fyzicky, ale hlavne psychicky, zaručene patrí práca zdravotnej sestry. Partner tejto sestričky si to, našťastie, uvedomuje a ukázal jej to krásnym gestom. Na svojom Facebooku uverejnil dojímavý otvorený list pre svoju jedinečnú manželku.

Zdravotná sestra Jessica, ktorá sa každodenne stará o desiatky pacientov, žije spolu so svojím manželom Philipom už niekoľko rokov v New Yorku. Náročné povolanie, ktoré zaberá mladej žene väčšinu času, je pre ňu poslaním, čo si koniec koncov uvedomil aj jej životný partner. Jessica chodila domov unavená a jediné, čo zvládla urobiť, bolo niečo zjesť, pripraviť si veci na ďalší deň v nemocnici a ísť spať. Raz po 14-hodinovej šichte v práci, keď sedela a jedla svoju večeru, si jej manžel uvedomil, že ona je tá, ktorá sa nikdy nesťažuje na svoje zamestnanie, ani keď príde domov unavená a vyčerpaná.

„Nemá rada, keď ju ráno niečím zdržujem a ja to rešpektujem. Ráno sa osprchuje, zoberie si desiatu, pobozká mňa, nášho psa a potom už uteká do práce,“ napísal na svoj Facebook Philip.

Svoju lásku a úctu jej preto vyznal verejne na sociálnej sieti otvoreným listom.

,,Toto je moja manželka Jessica pri večeri po štrnástich hodinách v práci. Prišla z práce a zostal jej čas iba na jedlo a na to, aby išla do postele a pripravila sa na ďalší deň. Vstáva skoro, aby sa nachystala do roboty. Nemá rada, keď ju ráno zdržujem a ja to rešpektujem. Osprchuje sa, dá si vlasy do vrkoča, vezme si desiatu, dá mne a nášmu psovi pusu a ide do roboty. V práci sa stará o ľudí, ktorí zažívajú najhoršie chvíle svojho života. Mozgové porážky, ťažké autonehody, pády, zlomeniny, poškodenia mozgu. Stará sa o matky, otcov, sestry, priateľov a celé rodiny. Nezáleží na tom, kto ste a čo sa vám stalo. Postará sa o vás. Pracuje aj cez obednú pauzu a celý deň si nevydýchne. Potom príde po štrnástich hodinách domov, vyzuje si topánky, ktorými prešla cez krv, slzy a jediné, čo chce, je sadnúť si. Nepýtam sa jej, aký mala deň. Nerada doma rozpráva o práci, a to je dobre. Keď sa chce rozprávať, počúvam ju. Niekedy príde domov smutná, inokedy šťastná. No nezáleží na tom, ako sa cíti, vždy je pripravená ísť do práce aj na druhý deň. Milujem ju celým srdcom. Moja žena je mojím hrdinom. Moja žena je zdravotná sestra.“

Zdroj: Facebook