Aj keď sa slovenská spoločnosť snaží napredovať a posúvať neustále vpred, občas vám môže z konania niektorých jedincov ostať rozum stáť. S doslova srdcervúcim príbehom, ktorý vháňa slzy do očí, sa podelila prostredníctvom sociálnej siete Facebook istá Slovenka, pričom dotknutej strany sa zastali stovky našincov.

Empatia či porozumenie by malo byť jednou zo samozrejmých vlastností každého z nás, avšak, ako sa zdá, ľudská zloba je v niektorých končinách stále udomácnenejšou. Príbeh nemenovanej ženy napriek tomu iba pred pár hodinami otriasol celou spoločnosťou, pričom po jeho prečítaní ostanete šokovaní.

Ako uviedla na sociálnej sieti, pred pár dňami sa vybrala do takmer prázdneho motorestu Dubník pri diaľnici v Lovčiciach, keď sem po chvíli zavítali starí rodičia s dcérou a vnukom, ktorý mohol mať približne 15 rokov.

“Mal bielu paličku, načúvací prístroj a k tomu vodiaceho psa- labradora. Pes pokojný, mierny. Pán sa slušne spýtal čašníka, či sa môžu naobedovať a zobrať i psa. Čašník razantne odmietol, nemôžu sa so psom najesť dnu. Na moje prekvapenie ani vonku, vraj tam on neobsluhuje. Pán sa mu ešte snažil vysvetliť, že psík je na podobné zvyknutý a na to vychovaný, nepomohlo. Rodina sa zobrala a šla pokojne preč,” začína svoje šokujúce rozprávanie sklamaná žena, pričom dodala, že rodina odišla z reštauračného zariadenia distingvovane bez jediného slova.

Celá situácia ju však natoľko rozrušila, že sa čašníka opýtala, ako je možné, že nechce pustiť do motorestu vodiaceho psa. Muž, ktorý bol údajne majiteľom prevádzky, odpovedal, že ide o zákon a dostal také nariadenie. Zákazníčka sa napokon zdvihla od stola, zrušila objednávku a odišla preč. “Rodina bola stále tam, pred podnikom. Povedali sme im, že nás to mrzí. Na to sa slepý chlapec rozplakal. To ma úplne zlomilo. Mamina ho chlácholila, no mne začali padať slzy spolu s ním,” napísala empatická žena na margo diskriminovaného chlapca.

Je síce pravdou, že aktuálne je na Slovensku zákaz vodenia zvierat do stravovacích zariadení, avšak zákon pripúšťa výnimku, ktorá sa týka osôb so zdravotným postihnutím v sprievode psa so špeciálnym výcvikom, pričom môže vstúpiť do priestorov určených na konzumáciu stravy. “Ja sa vyplačem, znesiem to, ustojím ako dospelý človek. Vidieť ale plakať slepé dieťa, ktoré sa ospravedlňuje vlastnej mame vlastne za to, že je slepé, že s ním má starosti, to je už prisilná káva,” dodala Slovenka. V predmetnej veci sme oslovili aj samotný motorest, ktorý sa k incidentu odmieta vyjadriť.

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom