Nick Mitchell (56), ktorý pochádza z Veľkej Británie sa podelil o svoj príbeh so širokou verejnosťou. Jedného večera bol v karaoke bare asi šesť hodín. Za takú krátku dobu vypil 25 plechoviek energetických nápojov. Kiež by vtedy tušil, aké nebezpečné nápoje sú, určite by dvakrát porozmýšľal či ich toľko vypije!

Z baru sa vrátil domov, no ihneď začal pociťovať silnú bolesť hlavy a búchalo mu veľmi srdce až tak, že si ho počul v ušiach. Okamžite šiel do nemocnice, kde mu lekári oznámili šokujúcu správu. Prekonal krvácanie do mozgu spôsobené predávkovaním kofeínom, popísal zahraničný portál “Metro”.

Minulý týždeň dokonca prekonal tri menšie mozgové porážky, je mu zle rozumieť a ťažko rozpráva. Od udalosti z baru prebehlo osem rokov a od tej doby Nick nevypil žiadny energetický nápoj, no dôsledky jeho činu trvajú dodnes. Sám povedal, že netušil, aké nebezpečné môžu nápoje byť.

Samotný hovorca “Red Bullu” povedal, že v jednej plechovke 250 ml sa nachádza 80 mg kofeínu, čo prirovnal k jednej káve. Nick už počas prvej hodiny strávenej v bare prekročil maximálne dovolenú dávku. Európsky úrad pre bezpečnosť potravín uviedol, koľko je dovolená maximálna dávka kofeínu za deň- 400 mg/24 hod. Dá sa to prirovnať k piatim plechovkách red bullu alebo piatimi kávami denne.

Zdroj: metro.co.uk | Foto: Facebook, Pexels.com