V obci Vrbnica (okr. Michalovce), došlo uplynulý utorok k závažnému trestnému činu. V jednom z rodinných domov zaútočil 57-ročný muž na svoju manželku (40) s úmyslom pripraviť ju o život.

Peter z okresu Michalovce vošiel 7. januára do spálne za svojou manželkou, pričom v rukách zvieral kuchynský nôž. Obeť násilia sa opakovane pokúsil bodnúť do oblasti hrudníka a brucha, pričom sa jej neustále vyhrážal zabitím. Vzhľadom na skutočnosť, že sa poškodená násilníkovi bránila, pri tragédii utrpela množstvo rezných poranení na oboch rukách. Krvavé besnenie prestalo až vo chvíli, kedy do spálne vošiel syn a podarilo sa mu otca spacifikovať.

„Vďaka synovej pohotovej reakcii sa poškodenej podarilo vybehnúť zo spálne a vlastnou
intenzívnou obranou si ochrániť život a zdravie. 57-ročný Peter bol bezprostredne po spáchaní skutku obmedzený na osobnej slobode a po vykonaní potrebných procesných úkonov umiestnený do cely policajného zaistenia,“
uviedla Lenka Ivanová z KR PZ v Košiciach.

57-ročný muž bol obvinený z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu, pričom mu hrozí trest odňatia slobody na 20 až 25 rokov, prípadne doživotie. Žena bola ošetrená zdravotníckym personálom a podľa predbežnej lekárskej správy utrpela, našťastie, iba ľahké zranenia.