Pred pár hodinami otriasol Slovenskom prípad 75-ročného muža, ktorý absolvoval v nitrianskej nemocnici operáciu kolena. Po prebratí z narkózy mal však zistiť, že hadičky mu trčia z doposiaľ zdravého kolena, kým to choré nechali tak. Nemocnica teraz reaguje šokujúcimi slovami!

Je to len pár hodín, čo Slovákmi otriasol prípad z nitrianskej nemocnice. 75-ročný František prišiel do tunajšej nemocnice s tým, že ho bolelo pravé koleno. V ňom mu mala nemocnica počas operácie vymeniť kĺb, no po prebratí z narkózy zažil obrovský šok. Hadičky mu trčali zo zdravého, ľavého kolena: „V zlom stave mám pravé koleno, oni mi vymenili kĺb na ľavom. Bol to strašný pocit. Operovali ste mi opačné koleno, hovorím. No bola tam len jedna osoba, aj tá zmizla. Začal som kričať – operovali ste mi zdravé koleno,“ spomína smutne pre denník Sme.

Po pár hodinách sa rozhodla zaujať stanovisko aj nitrianska nemocnica, hoci jej slová sú šokujúce: „Uvedomujeme si svoju zodpovednosť. Okamžite sme prijali opatrenia, aby sa rovnaká situácia nezopakovala,“ začali opatrne s tým, že operatér sa ospravedlnil, no napokon vyhlásili, že odmietajú slová o operácii zdravého kolena. Viac sa k prípadu nechceli vyjadrovať vzhľadom na momentálne šetrenie. V dokumentoch nemocnice sa však jasne píše, že operované malo byť pravé koleno.

Františkovi navyše po operácii noha opuchla a zmodrela, takže dôchodca teraz nemôže ani pristúpiť k rehabilitácii. Rodina už podala sťažnosť na Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, na riaditeľstvo nemocnice a rovnako dali aj podnet na prokuratúru. Nič z toho však nateraz Františkovi, ktorý kedysi hrával futbal za Nitru, nie je platné: „Pred operáciou som jazdil aj na bicykli. Teraz si neviem predstaviť, ako zoskočím z bicykla,“ zúfa si.

Zdroj: mynitra.sme.sk │ Foto: Facebook, Pixabay