Pendleri sú nespokojní s obmedzeniami, ktorým musia čeliť kvôli vládnym nariadeniami a rovnako ich vytáčajú neustále zmeny podmienok, čo im komplikuje prechod cez hranice Slovenska. Rozhodli sa preto opäť vyjsť von a protestovať priamo na hraničných priechodoch.

Tieto informácie potvrdil Juraj Martiny, ktorý pendlerov zastupuje na rokovaniach na ministerstvách, a ktorý sám pracuje síce na Slovensku, no býva za hranicami. Ako uviedol pre Pravdu, po minulotýždňových protestoch pri maďarských hraniciach sa chystajú ďalšie.

Spojili sme sa s viacerými ľuďmi z pohraničia. Nielen s tými, ktorí bývajú pri maďarských hraniciach, no aj s tými, ktorí žijú v Rakúsku či Česku. Spolu s nimi chystáme na budúci týždeň na hraniciach protesty a blokády diaľnic. Dôvodom sú slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského, že vyhláška sa ešte pritvrdí,“ uviedol so slovami, že účasť prisľúbili i politické strany Smer a ĽSNS, pričom plánujú osloviť aj Hlas.

Už teraz je tak zrejmé, že protesty sa zorganizujú na hraničných priechodoch Kittsee, Rajka a Brodské v stredu o 17. hodine. „Je to naozaj komplikované, no s kým sa rozprávam, ten mi potvrdzuje, že najväčší chaos do toho vnáša Slovensko. Opatrenia sa tu menia stále. Tiež som si myslel, že medzi protestujúcimi budú len blázniví odporcovia, ktorí neznášajú všetko. No je tam mnoho ľudí s rôznymi osudmi. Sú medzi nimi ľudia, ktorí nad očkovaním ešte len uvažujú a na nich je teraz vyvíjaný neprimeraný tlak,“ dodáva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pravda.sk │ Foto: Televízia Markíza