Za všetko môže Deň detí, ktorý televízia organizovala. Čo sa dialo v priestoroch bratislavského nákupného centra odsúdilo mnoho ľudí.

[sociallocker]Televízia JOJ organizovala Deň detí, pri príležitosti ktorého sa na parkovisku obchodného centra v Bratislave objavilo aj mnoho zvierat. To vyvolalo ihneď vlnu kritiky na sociálnych sieťach. Televíziu obviňovali z týrania zvierat.

“Levy a ťavy krúžiace dokola po horúcom betóne, malé pštrosy uväznené v klietke na podlahe obchodného centra, ľudia fotiaci sa s opičkou, ktorú si podávajú po 10 sekundách, autogramiáda pri ktorej sa všetci tvária a usmievajú akože je všetko v poriadku, dámy a páni, kultúra 21. storočia v hlavnom meste Slovenska,” nechápal jeden z prítomných. Ozvalo sa množstvo divákom, ktorí majú rovnaký názor. Nechápu ani rodičov, ktorí na takúto akciu deti vezmú a podporujú ju. Akcie sa zúčastnilo aj viacero známych hercov.

Množstvo divákov sa začalo búriť na sociálnych sieťach proti tejto akcii

„Zvieratá, ktoré tam boli zo seriálu ZOO, boli pod dozorom ošetrovateľa a na kontakt s ľuďmi sú zvyknuté,“ obhajovala televíziu PR manažérka Katarína Nosková pre cas.sk. Nákupné centrum tvrdí, že zvieratá boli pod dohľadom chovateľov, zverolekára a zástupcu ochranárskeho združenia, ktorí sa počas celej akcie mali starať o ich bezpečnosť a adekvátne podmienky. Takto sa centrum bránilo pre Nový Čas.

K celej situácii sa vyjadrila aj Sloboda zvierat, ktorá dostala na túto akciu viacero sťažností. Sloboda zvierat zareagovala na vyjadrenie nákupného centra a celú udalosť odsúdila: “Zástupca akého ochranárskeho združenia kontroloval zdravie a pohodu zvierat? A tiež, akí veterinári sa pod to podpísali? Vedela o akcii RVPS Bratislava? Budeme sa RVPS BA pýtať, či považujú celodenný pobyt zvierat na horúcom asfalte parkoviska s masami ľudí, áut a hluku, holé priestory bez možnosti úkrytu, neodbornú manipuláciu so zvieratami (podávanie si opičky z rúk do rúk, chytanie pštrosíčat deťmi atď) za adekvátne. V každom prípade, akcii palec dolu!” TV JOJ ubezpečovala, že žiadnemu zo zvierať sa nič nestalo.

TV JOJ sa obhajovala proti odporcom

Zdroj: cas.sk, Facebook | Foto: Facebook [/sociallocker]