Slovenská kapela Desmod sa na našej hudobnej scéne pohybuje už viac ako 20 rokov, v priebehu ktorých si získala tisícky verných fanúšikov. Koncerty sú tak pravidelne vypredané, pričom na pódiu aj v hľadisku vždy panuje dobrá nálada. Tentokrát však bolo všetko inak, keďže zábavu prekazil zásah polície.

Obľúbená kapela Desmod sa stala akousi návnadou v priebehu koncertu v Komárne. Práve na tomto mieste sa totiž v októbri uskutočnilo cvičenie polície pod názvom Atlas Common Challenge. Polícia Slovenskej republiky zverejnila video, ktoré ukazuje priebeh zásahu elitných jednotiek, ak by museli postupovať v prípade seriózneho teroristického útoku.

V priebehu koncertu tak do davu ľudí vtrhli falošní útočníci, ktorí zajali 35 z radujúcich sa fanúšikov. Rukojemníkov mala následne vyslobodiť špeciálna jednotka, pričom je ich postup zachytený vo videu. ,,Na Slovensku cvičili stovky policajtov zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Chorvátska a Slovinska,“ píše sa v príspevku polície.

Video zo zásahu môžete vidieť >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky  |  Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, markiza.sk  |  Video: Facebook/Polícia Slovenskej republiky