Na Krčméryho sa valia trestné oznámenia: Na krku má vážne obvinenia!

Dátum:

Profesor Vladimír Krčméry sa počas pandémie koronavírusu stal jedným z najpovolanejších odborníkov rozhodujúcich o opatreniach v boji proti ochoreniu COVID-19. Má tak čo povedať aj pred prichádzajúcou vlnou omikronu.

Vladimír Krčméry je znova súčasťou konzília odborníkov, hoci sa na začiatku pandémie koronavírusu poberal na dôchodok. Aj on tak pripravuje prísne opatrenia na príchod vlny omikron. Problémom má byť stále nízka zaočkovanosť na Slovensku. ,,Na rozdiel od krajín, kde majú 90 % zaočkovaných, my musíme rátať s tým, že časť pacientov sa predsa len dostane do nemocníc. Čiže ten dosah u nás môže byť ťažší,“ povedal v rozhovore pre plusku.sk.

Prednosta Mikrobiologického ústavu Lekárskej fakulty UK má obavy, že sa čoskoro naplnia nemocnice, JIS-ky a pľúcne ventilácie. Práve to má byť dôvod, prečo sa vláda v spolupráci s odborníkmi snaží ešte v predstihu sprísniť protipandemické opatrenia. ,,Máme tri priority v očkovaní. Po prvé sú to prvé dávky, po druhé deti a po tretie sú to tretie dávky,“ vysvetlil rodák z Bratislavy, ktorý odhaduje koniec štvrtej vlny koncom apríla, najneskôr začiatkom mája.

Rozhodnutia konzília odborníkov však má aj svoje následky, ktoré musí niesť 61-ročný lekár. Pred jeho domom už nedochádza k demonštráciám, no život mu zaplnili trestné oznámenia. ,,To mám teraz každý deň- minulý týždeň za šírenie poplašnej správy, keď sme hovorili, že je potrebné zavrieť reštaurácie a vybudovať záložné nemocnice. Včera prišlo trestné oznámenie na mňa a na Mikasa za geno*ídu. Predtým prišlo oznámenie, že neoprávnene používam profesorský titul,“ posťažoval sa Krčméry.

Profesor tak musí neustále chodiť na políciu a podávať vysvetlenia ku každému trestnému oznámeniu či predložiť oficiálne dokumenty, ako napr. diplomy zo štúdia. Podľa jeho slov sú antivaxeri sofistikovanejší, keďže prestali vykrikovať na uliciach, no systematicky podávajú trestné oznámenia. Zamestnávajú tak jednotlivých odborníkov, no aj samotnú políciu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: YT/POSTOJ TV, Televízia JOJ, FB/MZ SR

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...