Ilustračné foto

Tropické počasie prinesie so sebou nielen vysoké teploty, ale i búrky. Podľa meteorológov sa na naše územie vrátia už čoskoro. Počasie na Slovensku totiž ovplyvní presúvajúci sa front. Práve ten prinesie do teplého prostredia aj vlhký vzduch.

Búrky tak budú mať podľa portálu imeteo.sk opäť k dispozícii labilné prostredie pre svoj vývoj. V pokojnom počasí sa bude niesť ešte dnešný deň – streda 4. júl. Zmena príde až vo štvrtok 5. júla, kedy na naše územie dorazia búrky.

O ich príchod sa postará front, ktorý sa nasunie nad našu oblasť. „Do teplého vzduchu, prinesie aj potrebnú vlhkosť, čím sa takáto vzduchová hmota začne labilizovať. Vo štvrtok popoludní a podvečer by instabilita na západe územia mala rásť až nad 1800 J/Kg,“ uvádza imeteo.sk.

Práve v tomto labilnom vzduchu sa budú vytvárať prehánky a búrky. „Tie by mali byť opäť sprevádzané krúpami a nebezpečnými prívalovými zrážkami,“ upozorňuje imeteo.sk.

Na búrky sa preto treba pripraviť vo štrvtok 5. júla v celej severozápadnej polovici územia, predovšetkým však na západnom Slovensku. V piatok 6. júla sa rozšíria búrky aj nad východ.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: pixabay.com