V článku “Traja zamrznutí” sú tu: Zostanú svojej pranostike verní? TAKTO to vidia meteorológovia! sme vás informovali o ochladení, ktoré prinesú na naše územie práve mená Pankrác, Servác a Bonifác. 

Ochladenie príde počas nastávajúceho týždňa a podľa aktuálnych informácií bude výraznejšie. Pridať by sa mali aj zrážky a na hrebeňoch Tatier sa ukáže dokonca i sneh.

Podľa imeteo.sk sneh v Tatrách v polovici mája nie je ničím výnimočným a poniektoré roky sa takýto čas ešte lyžovalo. Avšak tento rok je výnimočný vďaka extrémne vysokým teplotám, ktoré zasiahli aj naše hory.

V prípade, že by ste sa radi schladili, môžete tak urobiť v priebehu nastávajúceho týždňa. Do Vysokých Tatier, či na Chopok by sa mal vrátiť sneh. „V utorok by hranica sneženia mala ležať na výške 2100 m n.m., no v stredu a vo štvrtok môže snežiť už aj od 1900 m n.m.,“ informovalo imeteo.sk.

Slovenský hydrometeorologický ústav vydal v súvislosti s ochladením výstrahu 1. stupňa pred nízkymi teplotami počas noci z nedele 13. mája na pondelok pre Banskobystrický, Košický, Žilinský a Prešovský kraj. „Takýto prízemný mráz predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny,“ informoval SHMÚ.

zdroj: ReproFoto shmu.sk

Zdroj/Foto: imeteo.sk, shmu.sk | Ilustračné foto: pixabay.com