Udalosti Na Orave začalo TESTOVANIE: Z tohto videa sú ale Slováci zhrození!

Na Orave začalo TESTOVANIE: Z tohto videa sú ale Slováci zhrození!

V piatok sa začalo pilotné testovanie koronavírusu v najviac zasiahnutej oravskej oblasti. Mnohí Slováci tak čakajú pred testovacími miestnosťami. Video, ktoré zverejnili Ozbrojené sily SR, však z viacerých dôvodov poriadne pobúrilo občanov.

Ohlásené pilotné testovanie na Orave nabralo reálne kontúry a od rána sa obyvatelia okresov Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov dostavujú pred pridelené testovacie miestnosti. Odoberanie vzoriek bude pritom prebiehať od ôsmej rána do ôsmej večera s hodinovou obedňajšou prestávkou. O niekoľko dní ale čaká pretestovanie na koronavírus aj celé Slovensko, pričom Ozbrojené sily SR už zverejnili video s presným postupom pre občanov.

Ľudia, ktorí sú zhrození aj z čiastočného lockdownu, sa však po vzhliadnutí záberov zachytávajúcich testovanie začali hromadne ozývať a prejavovať obavy o svoje zdravie. Každý testovaný občan si totiž môže v miestnosti do vreckovky vyfúkať nos a odkašľať si do vzduchu: „Najlepšie je to smrkanie pod metra od testovača, smetiaky, že si človek 3x vydezinfikuje ruky, to ho akože ochráni?“ sťažuje sa istá pani.

Nespokojný komentár ale pridala aj Katarína: „Chcem sa spýtať: Podľa tohto videa.. 1. Koľko ľudí bude čakať v zóne na výsledky?2. Ako často sa bude vetrať miestnosť po odberoch? 3. Ako často si bude zdravotný personál meniť oblečenie, rukavice, atď.. Ako často policajt a vojak si bude meniť oblečenie a rúško? 4. Ako bude zabezpečené súkromie výsledkov?“ napísala. Dostalo sa jej aj veľmi nekonkrétnej odpovede: „Katarína… toto video je určené pre občanov SR. Pracovníci na odberných miestach poznajú odpovede na tieto otázky,“ napísali Ozbrojené sily. Neskôr v komentároch dodali, že sa zvažuje aj ďalšia možnosť: „Testovanie na Orave nám ukáže, či je to možné aj vonku. Pracujeme aj s tým variantom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj│ Foto: Facebook/Ozbrojené sily SR

Exit mobile version